КП «Харьковводоканал»
Про замовника

Комунальне підприємство «Харківводоканал» – технологічний комплекс водопровідних і каналізаційних споруд та мереж, що забезпечують потреби жильців Харкова та Харківської області.

Підприємство створене в результаті об’єднання двох підприємств – КП «ПТП «Вода» і КП «Харківкомуночиствод».

Постановка завдання

Вирішувані економічні завдання значно збільшили навантаження на наявну ІТ-інфраструктуру підприємства.

Замовником було поставлене завдання збільшення продуктивності наявних ресурсів, що призвело до проєктування, побудови та налаштування та навантаження відмовостійкого кластеру віртуальних серверів для роботи з базами даних структурових підрозділів підприємства, що мають великі дані економічного характеру:

 • облік ТМЦ (товароматеріяльних цінностей);
 • облік зарплатні;
 • облік фінансової діяльності;
 • вибірка даних і побудова звітів з оплати з розрахункових завдань “бридичні особи”, “фізичні особи”;
 • облік договорів;
 • дані відділу кадрів.
Про проєкт

Для забезпечення наявних потреб було прийнято рішення побудувати кластер високої відмовостійкості на основі двох продуктивних серверів HP DL360 із призначенням йому ролі сховища баз даних.

Кластер серверів виглядає для користувача, як один логічний сервер і керується як єдина логічна система. Вона групує різні за фізичними характеристиками системи, що дозволяє підвищити стійкість до збоїв і підвищити продуктивність. Користувачі серверного кластеру навіть не здогадуються, що їхні запроси можуть виконуватися різними серверами в різні моменти часу.

Кластеризація серверів дозволяє уникнути простою у випадку збою устаткування або програмного забезпечення серверу. Якщо екземпляр SQL Server налаштовано як відмовостійкий кластер, високий рівень доступності такого екземпляру SQL Server захищено наявністю надлишкових вузлів. Тільки один із вузлів у FCI належить до групи ресурсів WSFC водночас.

У випадку відмови устаткування, збої операційної системи, додатків або служб, або у випадку виконання запланованого оновлення, група передається в володіння іншому вузлу відмовостійкого кластеру. Даний процес непомітний для клієнта або додатка, що з’єднуєтся з SQL Server, і мінімізує час очікування під час збою.

Виконано роботи
 • Налаштовано мережу: об’єднано всі мережеві інтерфейси та створено єдиний логічний адаптер (Teaming), проведеноагрегування каналів.
 • Налаштовано спільне сховище.
 • У домен додано два сервери під управлінням ОС Windows Server 2012 R2.
 • Установлено роль «відмовостійка кластеризація».
 • Проінстальовано та налаштовано ПЗ MS SQL Server 2016.
Результат реалізації проєкту

Створено сховище баз даних у вигляді відмовостійкого кластеру MS SQL, що забезпечує віддзеркалювання баз у режимі реального часу.

Створений кластер не тільки підвищує доступність інформації, але й забезпечує балансування навантаження, надмірність та відмовостійкість.

 

Додатково модернізовано систему гарантованого електроживлення на базі APC SYMMETRA LX.

Сертифікати SOLTI
Microsoft Sales Specialist Server Platform
Microsoft Sales Specialist Server Platform
Microsoft Certified Technology Specialist
Microsoft Certified Technology Specialist (MCTS): Volume Licensing Specialist, Small and Medium Organizations
Microsoft Certified IT Professional
Microsoft Certified IT Professional (MCITP)