У системах електроживлення для обладнання, що вимагає підвищеної надійності електроживлення, додатково до ДБЖ використовують дизель-генераторні установки (ДГУ).
В залежності від якості вхідної мережі електроживлення ДГУ використовуються двух типів: резервні (час роботи до 6-12 годин) та постійного використання (час роботи в основному залежить тільки від наявності палива).
При зникнення напруги в основній електромережі, споживачі переходять на живлення від ДБЖ. Якщо електроживлення пропадає на невеликий період часу, то споживачі живляться від акумуляторів ДБЖ.
При довготривалому зникненні електроживлення подається команда на запуск ДГУ. Після запуску ДГУ і його виходу в робочий режим ДБЖ переключається з роботы від акумуляторів на роботу від ДГУ.
Після відновлення електроживлення від основної мережі живлення та стабілізації всіх параметрів електроживлення ДБЖ перемикається від роботи з ДГУ на основну мережу живлення. ДГУ через деякий час переходить в режим відключення, під час цього контролює стан основної мережі живлення, і, якщо параметри мережі в нормі, відключається і переходить в режим очікування.
Під час вибору ДГУ враховують параметри споживачів і можливості ДБЖ. Сучасні ДБЖ мають режими, що дозволяють виконувати плавне підключення користувачів до ДГУ, що надає економію під час вибору ДГУ, а під час експлуатації – оптимальні режими роботи і, як наслідок, продовження терміну експлуатації. Для зменшення навантаження на ДГУ в ДБЖ реалізують режими повного чи часткового відключения заряду акумуляторних батарей.
Таким чином, споживачі отримують гарантоване електроживлення з високою якістю і часом відсутності електроживлення близьким до нуля.