кп городской информационный центр харьков
Про замовника

Комунальне підприємство «Міський інформаційний центр» – займається розробкою та впровадженням проєктів у сфері обслуговування життєдіяльності Харкова та його інфраструктури, що направлені на покращення та оптимізацію діяльності органів територіяльної громади, а також забезпечують їхнє безперебійне функціонування.

Постановка завдання

Для підвищення якості надавання інформаційних сервісів користувачів Єдиної інформаційної системи Харківської міської ради та його виконавчих органів співробітниками КП МІЦ проведено роботи з модернізації основної серверної площадки.

Замовником було поставлене завдання в рамках проєкту модернізації створити високонадійну систему безперебійного живлення сумарною потужністю не менше 60 кВт (із можливістю збільшення потужності), що відповідає схемі:

  • (N + 1) – за силовими
  • 2N – за батарейними модулями
Про проєкт

Із врахуванням вимог Замовника виконано аналіз ринку рішень гарантованого живлення. У результаті – вибрано модульне обладнання Liebert® APM фірми Emerson Network Power – ведучого виробника рішень для електроживлення ЦОДів.

На базі обладнання даного виробника створено високонадіну, повністю дубльовану систему безперебійного живлення з високим коефіцієнтом корисної дії (до 97%) й одиничним вихідним коефіцієнтом потужності (1кВА = 1кВт).

Надійність і відмовостійкість реалізовано засобами:

  • на аппаратному рівні – створенням кластеру двох окремих систем безперебійного живлення, що складається з двох ДЖБ, до яких установлено по три силові модулі потужністю 30кВт із режимом автономної роботи, байпас модулі та модулі індикації;
  • на рівні кабельної системи – прокладкою незалежних ліній електроживлення до кожного ДЖБ, як за входом, так і з виходом.

ДЖБ має модульну структуру з можливістю горячої заміни як силових модулів, так й акумуляторних батарей.

У кожний ДЖБ інтегровані модулі керування та графічної індикації стану ДЖБ, сервісний байпас і модуль статичного (електронного) байпасу.

Для забезпечення автономної роботи до кожного ДЖБ підключені блоки акумуляторних батарей. Реалізовано можливість перепідключення (у випадку необхідності) батарейнх блоків у кластер до кожного з ДЖБ. Підсумовування Ємності дозволяє зберегти розрахунковий час автономної роботи.

Застосоване рішення дозволяє виконати повне обслуговування елементів системи без відключення користувачів. Регламентні та ремонтні роботи виконуються за допомогою повного відключення одного ДЖБ на рівні вхідних і вихідних ліній живлення. На момент проведення робіт вихідні лінії переключаються на ДЖБ, що працює, який забезпечує необідну потужність.

Для збільшення строку експлуатації акумуляторних батарей система оснащена давачами температури. Це дозволяє автоматично вибирати оптимальний режим експлуатації акумуляторів.

ДЖБ оснащені модулями контролю та керування з великим LCD дисплеєм та підтримкою основних світових мов, можливістю відображати мнемосхеми та текстову інформацію. Дисплей працює незалежно від системи керування, що забезпечує доступ до даних. Через дисплей Замовник може самостійно оперувати системою (переглядати час автономної роботи, змінювати величину вихідної напруги тощо), не вдаючись до допомоги партнерів.

ДЖБ системи оснащені SNMP / ModBas модулями, які дозволяють віддалено отрмувати дані про стан системи; вхідні та вихідні параметри з видачею оповіщення користувачам системи на робочому місці інженера та/або розсилкою за електронною поштою або відправкою СМС повідомлень.

Додаткові роботи - створення фальшпідлоги

Виконано проєкт реконструкції приміщення для встановлювання ДБЖ із проєктуванням, створенням та монтажем силових тримальних конструкцій (фальшпідлога).

Фальшпідлога для ЦОДів і для серверних потребує особливого підходу в монтажі. Висока тримальна здібність підлоги – обов’язкова умова для приміщень, що обслуговують ІТ інфраструктуру. Пліти покриття вибирають з урахуванням стійкості до витирання та витримування динамічних налаштувань.

Спеціялісти SOLTI обслідували приміщення та розробили проєкт. Частіше за все в технічних приміщеннях, де передбаені високі навантаження від обладнання, застосовують металеву підлогу. Через розрахункове навантаження 800 кг/м2 під устаткуванням, було обрано варіянт суцільнозварної підлоги.

Панелі для фальшпідлоги виготовлялися зі зварних труб і сталевого листу. Сталеві труби в даній конструкції виконували роль ребер жорсткості. Місця переміщення обслуговчого персоналу для запобігання ковзанню покриті рифленими листами.

Установка панелей фальшпідлоги складна, відрізняється трудомісткістю та потребує виключної точності від виконавців. Усі роботи з монтажу опорної конструкції (фальшпідлога) виконувалися згідно з робочим проєктом.

Фальшпідлога під’єднана до системи заземлення будівлі.

Результат реалізації проєкту

Створено високонадійну, повністю дубльовану систему безперебійного живлення сумарною номінальною потужністю 120 кВт, із високим коефіцієнтом корисної дії (до 97%) та одиничним вихідним коефіцієнтом потужності (1кВА = 1кВт), що відповідає схемі:

  • (N + 1) – за силовими
  • 2N – за батарейними модулями

Передбачено можливість збільшення потужності ДБЖ у режимі (N+1) і системи в режимі 2N:

  • до 120 кВт – із внутрішним резервуванням;
  • до 150 кВт – без внутрішнього резервування.

Гарантується автономна робота від акумуляторів – 30 хвилин.

Сертифікати SOLTI
alpha grissin infotech ukraine
Повноваження на розробку технічних рішень з використанням обладнання VERTIV, поставку обладнання, виконання монтажних і пусконалагоджувальних робіт, сервісне обслуговування
iso 9001
СЕРТИФІКАЦІЯ СИСТЕМИ МЕНЕДЖМЕНТА В РАМКАХ СТАНДАРТУ ISO 9001