Харьковский городской совет
Про замовника

Харківська міська рада

Постановка завдання

Замовником було поставлено завдання проєктування, побудови та налаштування відмовосійкого кластеру віртуальних машин для організації корпоративної «хмарної» інфраструктури картографічної системи.

Про проєкт

Комлекс обробки картографічної інформації призначено для спліьного використання географічної інформації. Він надає географічні інформаційні ресурси в вигляді сервісів за Інтернет/інтранет мережами, дозволяє оптимізквати внутрішні робочі процеси, вирішувати виробничі проблеми, координувати діяльність різних служб.

Для вирішення поставленого Замовником завдання та підвищення надійності було побудовано двохвузловий кластер на бащі серверних хостів високої продуктвності під керуванням операційної серверної системи Windows Server. Вузлами кластера слугують сервери Hewlett-Packard, що гарантують високу продуктивність та повну сумісність комплексу.

У кластері розгорнуто віртуальне середовище високої доступності на базі технології віртуалізації Microsoft Hyper-V і встановлено програмні компоненти комплексу: картографічний ArcGIS-сервер, SQL-сервер, WEB-сервер, файловий сервер.

Для підвищення швидкодії системи та спрощення операцій обслуговуання та створення архівних копій даних баз даних й образи віртуальних машин зберігаються на мережевому сховищі даних (СХД).

Мережеве сховище даних оснащено додатковим контролером, який забезпечує вищу доступність і продуктивність. Керувальний комутатор 3-го рівня Aruba Switch дозволяє отримати високу пропускну здібність локальної мережі та спрощує інтеграцію в наявну інфраструктуру

Для підвищення продуктивності та відмовостійкості мережеві з’єднання об’єднані в транк, а канали зв’язку сервер-СЗД дублюються.

Під час реалізації проєкту потрібна була установка та налаштування служби каталогів, брандмауера, серверу терміналів, центру сертифікації, та інфраструктурних сервісів, таких як AD, DHCP, DNS. Виконано налаштування інструментів управління серверами, сховищем даних і джерелами безперебійного живлення.

Сервери контролера домену, баз даних були синхронізовані на рівні віртуальних серверів для забезпечення відмовостійкості.

Результат реалізації проєкту

Побудовано двохвузловий кластер на базі серверів HP. У кластері розгорнуто віртуальне середовище з використаням Microsoft Hyper-V. Створено інформаційну структуру для коректної інтеграції геоінформаційної системи. Установлено зовнішню систему зберіганняданих і керувальний комутатор третього рівня. Виконано налаштування інструментів управління серверами, СЗД і ДЖБ.

Сертифікати SOLTI
Microsoft Sales Specialist Server Platform
Microsoft Sales Specialist Server Platform
Microsoft Certified Technology Specialist
Microsoft Certified Technology Specialist (MCTS): Volume Licensing Specialist, Small and Medium Organizations
Microsoft Certified IT Professional
Microsoft Certified IT Professional (MCITP)