Побудова серверних рішень - ядро бізнес-операцій

Вибрати сервер, який відповідає вашим безпосереднім потребам, досить легко, але, якщо ви думаєте, що ваш бізнес не буде залишатися на колишньому рівні, вам також необхідно спланувати зростання.
Серверные

Ви, напевно, зараз розглядаєте можливість придбання нового сервера для свого малого бізнесу. Можливо, у вас вже є сервер, але ваші потреби перевищили його можливості, або, можливо, ви будете впроваджувати його вперше. У будь-якому випадку, ви вже розумієте, що просто покупка сервера для сьогоднішніх потреб – це не вихід. Зрештою, ваше підприємство буде рости (ми сподіваємося), навіть якщо необхідні вам серверні функції залишаться колишніми.

Але спочатку давайте поговоримо про ці функції. В першу чергу підприємець думає про те, що в галузі називають «файловими серверами і серверами друку». Це сервери, які надають місце в мережі для зберігання загальних файлів і, в деяких випадках, надають місце для центральної бази даних, таких, як база даних клієнтів або замовлень.

Основна вимога до файловому серверу і серверу друку – наявність великої кількості дискового простору для користувачів, тому що їм потрібно місце для зберігання своїх файлів, до яких повинні мати доступ інші співробітники, і для їх резервного копіювання. Однак майте на увазі, що такі сервери рідко виконують будь-які функції друку, тому що сучасні принтери майже завжди містять свої власні виділені сервери.

Сервери електронної пошти також широко поширені, хоча в міру того, як хмарні служби стають все більш поширеними, виділені сервери для електронної пошти починають поступово скорочуватися. Проте, вам все одно може знадобитися сервер для зберігання файлів і архівів електронної пошти, а в деяких випадках у вас може бути юридична вимога зберігати ці файли протягом тривалих періодів часу.

Файловый сервер

Базові функції серверного обладнання

Спільне використання файлів означає, що вам знадобиться місце для всіх загальних файлів, від яких залежить ваша організація, плюс всі файли, якими кожен користувач повинен буде поділитися з іншими, плюс файли, які кожен співробітник вирішує скопіювати на сервер для резервного копіювання, плюс додатковий простір , тому що деякі програми створюють додаткові копії файлів під час роботи, плюс простір для зростання. Вам потрібно буде виконати цей розрахунок для кожного користувача, який буде зберігати дані на сервері, плюс необхідно буде враховувати нових співробітників, плюс зростання, тому що сховище файлів має тенденцію бути адитивним, а це означає, що ваші користувачі, ймовірно, не будуть багато видаляти.

Якщо ви плануєте запустити власну поштову службу на власному сервері, вам також необхідно буде врахувати простір, необхідний для всіх повідомлень для всіх ваших співробітників. Але електронна пошта може бути складним завданням. У деяких компаніях ви можете просто призначити певну кількість поштової скриньки для кожного користувача. На жаль, є підприємства, які зобов’язані зберігати всю електронну пошту протягом певного періоду часу, можливо, декількох років. Незалежно від того, зберігаєте ви старі електронні листи в архіві або в поштовому файлі кожного користувача, для цього потрібно місце. І не забувайте про вкладення! Якщо один і той же файл був відправлений п’яти співробітникам, у вас є п’ять його копій в ваших архівах електронної пошти. Щоб все це врахувати, вам потрібно знати, скільки місця займає ваша електронна пошта.

Після того, як ви все це зробите, вам потрібно буде оцінити, який зріст ви можете очікувати на рік. Стандартний загальний показник – 40 відсотків в річному вираженні.

Виконавши ці обчислення, ви перейде до висновку, що вам необхідно кілька терабайт сховища. Гарне практичне правило – припустити, що вам знадобиться як мінімум удвічі більше, ніж ви припускаєте, щоб ви могли підтримувати віддзеркалення RAID.

На щастя, зберігання коштує недорого. Коли ви замовляєте свій сервер, виберіть максимальну доступну ємність. Це йде врозріз з багатьма старими підходами до розрахунків сховища, в яких враховувалася річна вартість покупки сховища, але жорсткі диски перестають бути дорогим обладнанням.

Насправді кращий підхід – вибирати сервер в залежності від того, скільки сховища він може підтримувати, з можливістю розширення. Хорошим прикладом є Dell EMC PowerEdge T440, який може підтримувати до восьми 3,5-дюймових жорстких дисків. Ви також можете придбати його з меншою кількістю дисків і з часом додати більше.

Облачные сервисы

Додаткові вимоги до сервера

У наші дні майже у кожної компанії буде свій веб-сайт, а разом з ним і веб-сервер. Немає причин, за якими ви не можете розмістити свій власний веб-сервер, але є безліч причин, за якими ви можете цього не хотіти. Найбільша причина – безпека, оскільки розміщення загальнодоступного веб-сервера означає публічний доступ до вашої мережі. Є хостингові компанії, які можуть допомогти розміститися на їх обладнанні.

Більш спеціалізовані сервери, такі як контролери домену, сервери Active Directory або сервери Windows Update, можуть бути частиною вашої установки, але вони не потрібні для більшості малих підприємств. Якщо ви підете цим шляхом, майте на увазі, що вони збільшують адміністративне навантаження, тому вам може знадобитися постійний адміністратор для керування ними.

Деякі типи серверів, наприклад, обчислювальні сервери, що використовуються компаніями, що займаються обробкою зображень, вимагають дуже спеціалізованого обладнання з великою кількістю процесорів або навіть графічних процесорів. Вони також вимагають спеціальних знань, і вам, ймовірно, буде потрібно допомога, щоб вибрати, налаштувати і використовувати їх.

Управление серверами

Управління серверними рішеннями

Важливою частиною планування зростання є забезпечення керованості вашого сервера. Головне – зберігати простоту. Якщо у вас немає ІТ-персоналу, який може вирішувати складні проблеми, такі, як віртуалізація, краще їх уникати. Більшість завдань, які можуть входити до компетенції малого бізнесу, можна вирішити за допомогою одного або двох автономних серверів. Деякі функції можуть бути краще виконані при залученні сторонніх організацій, наприклад, провайдера веб-хостингу.

Це підводить нас до хмарних сервісів. Для малого бізнесу це не просте завдання. Хтось повинен налаштувати хмарний сервіс і керувати ним, а всі питання визначення розміру та планування залишаються. Відмінність полягає в тому, що постачальник хмарних послуг може забезпечити гнучкість, але за цю гнучкість доводиться платити. Багато підприємств були приголомшені витратами, які вийшли з-під контролю через погану компетенцію в даному рішенні.

Замість цього сервер для малого бізнесу, як правило, може управлятися співробітником, який вже звик підтримувати ПК. Апаратне забезпечення аналогічно, операційні системи схожі, завдання управління знайомі. Цьому працівнику треба буде займатися такими речами, як додавання та видалення користувачів, забезпечення того, щоб резервне копіювання відбувалося належним чином, і проводити моніторинг сервера, щоб знайти проблеми, перш ніж вони стануть серйозними.

Важливо пам’ятати, що сервер є ядром ваших бізнес-операцій, тому вибирайте надійне і розширюване обладнання і переконайтеся, що воно має необхідний вам рівень підтримки. Для більшості компаній день простою може бути дорожче, ніж навіть найдорожчий сервер.

Консультанти Dell Technologies Advisors можуть проконсультувати про варіанти розширення ІТ-інфраструктури і послуги настройки і підтримки, щоб ви могли зосередитися на розвитку свого бізнесу. Зателефонуйте за номером +38 (044) 228-65-84 і поговоріть прямо зараз.