Типи камер, які ми встановлюємо в системи відеоспостереження.
Існує величезна кількість різноманітних пристроїв відеофіксації, які можна встановити в системи відеомоніторингу. Проте всі варіанти камер діляться на дві основні категорії: аналогові або IP (протокол Ethernet) / цифрові:
Аналогові камери — це традиційні пристрої зовнішньої фіксації, які записують відео в більш низькому дозволі і вимагають окремого підключення коаксіального кабелю для кожного елемента до цифрового реєстратору та окремих проводів для живлення. Крім того, щоб забезпечити кращу якість відзнятого матеріалу, повинні бути розташовані поруч з відеореєстратором. Їх діапазон огляду зазвичай менше, ніж у IP / цифрових камер, а це означає, що для покриття такого ж обсягу простору може знадобитися більше пристроїв, ніж може покрити одна IP-камера. Нарешті, записаний матеріал буде ще більше спотворюватися, якщо буде зроблена спроба збільшити зображення.
Однак вартість камери невелика, і широкий вибір варіантів дизайну, щоб ми могли підібрати те, що вам потрібно, за розумною ціною. Крім того, вони не будуть займати пропускну здатність вашої мережі, на відміну від IP / цифрових пристроїв.
IP-камери мають набагато більш високою роздільною здатністю і більш чіткими зображеннями, ніж аналогові побратими. Вони підключаються до мережевого відеореєстратора через перемикач живлення через Ethernet (PoE) і використовують тільки один кабель для підключення до мережного реєстратору відеосервера і джерела живлення.
IP-камери необов’язково повинні знаходитися поруч з відеосервером для отримання якісних зображень, зняті зображення можна збільшувати в цифровому вигляді без значного погіршення якості зображення. Нарешті, IP-пристрою відеофіксації мають більш широкий діапазон огляду і безліч додаткових спеціальних функцій, таких як автоматичний запис на рух, розпізнавання об’єктів і можливості інтелектуальних технологій.
У більшості пропонованих розумних пристроїв відеоконтролю на ринку України існують додаткові спеціалізовані функції: можуть записувати якісні зображення при поганому освітленні, охоплювати кілька напрямків, можуть знімати зображення з великої відстані, і багато інших.
Види і спеціалізовані опції камер відеофіксації:
Внутрішні / зовнішні купольні камери:
противандальні і найбільш поширені для базового внутрішнього / зовнішнього відеоспостереження для будинку і офісу, купольна камера не дозволяє злочинцям дізнатися, в якому напрямку може бути спрямований об’єктив.
Роботизовані PTZ-камери з панорамуванням / нахилом / масштабуванням:
ці пристрої фіксації дозволяють оператору відеоспостереження або охоронцеві активно переміщати камеру вліво або вправо, вгору або вниз, а також видаляти або наближати об’єктив.
Непомітні / приховані камери:
як випливає з їх назви, ці камери мало помітні і забезпечують чітке зображення. Вони можуть бути замасковані під різні предмети, можуть бути встановлені або закріплені, де бажана, у вас в будинку, ідеально підходять для використання всередині офісних приміщень.
Циліндричні камери:
довгі і кульові за формою, вони найбільш ефективні для використання на відкритому повітрі, так як забезпечують чітке зображення на великих відстанях. Такі камери купують для відеофіксації на великих просторах, таких як паркування, відкриті склади, логістичні термінали і майдани.
Тепловізійні / інфрачервоні камери:
використовуються в багатьох аеропортах, морських портах і приміщеннях, які забезпечують критично важливу інфраструктуру, інфрачервоні камери можуть забезпечувати якісне цілодобове спостереження незалежно від часу доби і якості освітлення. Вони можуть фіксувати рухомі фігури навіть в непроглядній пітьмі, а лінзи мають дальність дії понад 300 метрів.
Камери розпізнавання номерних знаків ANPR / LPR:
автоматичне розпізнавання реєстраційних знаків (ANPR) або ідентифікація номерних знаків (LPR) представляють собою вузькоспеціалізовані пристрої, здатні зчитувати і зберігати дані про номерні знаки. Дане обладнання використовується для моніторингу авто-дорожньої обстановки на вулицях, магістралях і транспортних розв’язках.
Камери високої чіткості:
забезпечують запис зображення дуже високої роздільної здатності, їх часто встановлюють в закладах з дуже високим рівнем ризику, таких, як казино, банки та інші фінансові приміщення.
Нові технології, доступні для систем відеоспостереження
Величезний вибір сучасних пристроїв відеофіксації, допоміжного обладнання і технологій значно розширили можливості систем відеоконтролю.

Інтелектуальні камери відеоспостереження з розпізнаванням обличь — PTZ пристрої з аналітичним відстеженням, які дозволяють їм ідентифікувати і слідувати за людьми або транспортними засобами, поки вони не вийдуть за межі діапазону — тепловізійної камери. Нічне бачення, повнокольорове зображення високої чіткості і різні інтелектуальні технології, які дозволяють пристроям фіксації негайно відправляти повідомлення про конкретні види діяльності.
Зайве говорити, що з усіма доступними передовими технологіями ви не швидко зможете вирішити, наскільки просту або складну систему ви захочете встановити, і який необхідний функціонал повинна підтримувати відеосистема для забезпечення безпеки вашого підприємства або будинку.
Не знаєте, з чого почати? — Тоді обов’язково поговоріть з фахівцем.
У компанії Solti є фахівці з безпеки, які допоможуть вам з вибором і ціною, а також підкажуть, які типи комплектів відеофіксації будуть найкраще відповідати вашим потребам. Вони також розроблять проєкт модернізації відеоконтролю, щоб ви отримали максимальну віддачу від вашої нинішньої аналогової системи, допомагаючи перейти до використання більш досконалих технологій за символічну ціну.